Ana Sayfa Kategoriler  Hakkımızda  İletişim

A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z    
  BANKA HESAP NUMARALARI
  İRTİBAT
  Tüm Kitaplar
  Biyografi.net
  Boğazdaki Aşiret
  facebook biyografi.net
  facebook Biyografi Kitabı
  twitter biyografi.net
  biyograf
  uyanış yayınevi
  biyografimarket
  cengiz aytmatov, cengiz dağcı, mustafa çetin
  biyografi atölyesi
  yerli marka
  Türk Yurdu Dergisi
Biyografi Net Yayınları
Biyografi Net Yayınları
 

Devis Warrıngton

E-posta ile paylaş Facebook da paylaş Twitter da paylaş Google da paylaş Live da paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Avusturyalı Devis Warrıngton

Korkunç bir kışdan sonra, ilkbaharın tatlı ve ılık eli, soğuk toprak tabakasına nasıl tesir ederse, İslamiyet de bana öyle tesir etti. Kalbimi ısıttı ve bana yeni ve güzel bir ilim elbisesi giydirdi. İslamiyetin öğrettiği şeyler, ne kadar güzel, ne kadar doğru ve mantıkidir! "Allahu teala birdir ve Muhammed aleyhisselam Onun resulüdür" sözü ne kadar açık, ne kadar doğru ve güzeldir! Hıristiyanların inanılması mümkün olmayan, anlaşılmaz "Baba, Oğul ve Ruh-ul-kuds" inancına benzer mi? Hıristiyanların insanı ürküten, onu korkutan, Fakat hiçbir zaman onu tatmin etmeyen akideleri yanında, bu sade ve mantıki iman, insanı kendisine cezbediyor. İslamiyet, hiç değişmemiş ilahi bir dindir. Aradan asırlar geçmesine rağmen, bugün için de, yarın için de, insanın maddi ve manevi bütün ihtiyaçlarını karşılar. Mesela, insanların eşit olduğunu, Allahu teala indinde aralarında bir rütbe veya mevki farkı bulunmadığını, İslamiyet gayet açık bir tarzda beyan eder ve bunları dünya hayatında da tatbik eder. Aynı hususları iddia eden hıristiyan kilisesinde, birbirinden rütbece farklı papalar, arşevekler, evekler, piskoposlar ve daha bir sürü din adamları vardır.Bunlar, Allahu teala ile kul arasına girerler ve kendi şahsi çıkarları için, Allahu tealanın ismini kullanırlar. Halbuki, İslamiyette, Allahu teala ile kul arasına kimse giremez. Allahu teala, emirlerini, Kuran-ı Kerim vasıtası ile kullarına tebliğ eder.Size, aşağıda, Allahu tealanın bir emirinden bahsedeceğim.Bu bir misaldir.Bu misal, emirlerin ne kadar sade ve açık ve ne kadar güzel olduğunu gösterir:

Bekara suresinin ikiyüzaltmış yedinci ayetinde mealen, "Ey iman edenler! Doğru, halal yoldan kazandıklarınızın temizlerinden ve sizin için yerden yetiştirdiğimiz mahsullerden ve meyvelerden infak edin [verin!]. İğrenerek, alamıyacağınız pis şeylerden infak etmeyin. Biliniz ki, Allahu tealanın hiç bir şeye ihtiyacı yoktur ve tam hamde layık olan Odur" buyurulmuşdur. Kuran-ı Kerimin bu derin ve güzel emirlerini okuyup öğrendikçe, ruhum ferah buldu ve seve seve müslüman oldum.

 

ünlü kadınlar
ingilizce biyografi
ben de biyografianaliz.net'teyim
  BİYOGRAFİ NEDİR?
  CENGİZ AYTMATOV İLE KONUŞMA
  MİLLİ SİNEMA VE YÜCEL ÇAKMAKLI
  MÜSTEAR İSİMLER
  TAKMA ADLAR
 

 

 

Satış ve Teslimat | İade ve İptal | Gizlilik ve Güvenlik
Banka Hesaplarımız | İrtibat

© Copyright by Biyografi.Net
Ayma-Koop A6 No: 121 İkitelli - İstanbul
Tel: 0212 6717578 - 0542 2357249