Ana Sayfa Kategoriler  Hakkımızda  İletişim
boğaz
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z    
  BANKA HESAP NUMARALARI
  İRTİBAT
  Tüm Kitaplar
  Biyografi.net
  Boğazdaki Aşiret
  facebook biyografi.net
  facebook Biyografi Kitabı
  twitter biyografi.net
  biyograf
  uyanış yayınevi
  biyografimarket
  cengiz aytmatov, cengiz dağcı, mustafa çetin
  biyografi atölyesi
  yerli marka
  Türk Yurdu Dergisi
Biyografi Net Yayınları
Biyografi Net Yayınları
 

Orhan Aslıtürk

E-posta ile paylaş Facebook da paylaş Twitter da paylaş Google da paylaş Live da paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Orhan Aslıtürk İnterpolün kırmızı bültenle aradığı Şişli Belediyesi eski Başkanı Gülay Aslıtürk'ün eşi. 1985'te Oras Şirketler Grubu adına hayali ihracat yaparak devletten haksız vergi iadesi aldığı öne sürüldü.

Sahibi olduğu Ebas Tekstil için Birleşik Yatırım Bankası'ndan aldığı teminat mektuplarını amacına aykırı olarak tahsil ederken dolandırıcılık suçlamasıyla yargılandı, beraat etti.

Gülay Aslıtürk tarafından Çatı Teknoloji Vadisi adıyla Ayazağa'da oluşturulan 5 bin dönümlük alan içinde Orhan Aslıtürk'e ait 44 dönümlük arsayı usulsüz yollarla toprak dökümü yaptırılarak 60 milyar liralık haksız kazanç sağlandığı ileri sürüldü.

Gülay Aslıtürk'le birlikte yurtdışına kaçtı. Ardından döndüğü Türkiye'de gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı. Daha sonra eşinin yanına Londra'ya döndü.
hırsız İspanya'da yakalandıŞişli eski Belediye Başkanı Gülay Aslıtürk'ün işadamı eşi Orhan Aslıtürk, İspanya'nın Malaga kentinde yakalandı. Çeşitli suçlardan aranan Aslıtürk'ün iadesi için Adalet Bakanlığı resmi işlem başlattı.

Konuyla ilgili bir yazılı açıklama yapan Adalet Bakanlığı'ndan, "Çeşitli suçlardan dolayı 3 ayrı mahkemenin verdiği tutuklama kararı gereğince uluslararası düzeyde aranan Orhan Aslıtürk, 31 Mart 2008 tarihinde İspanya'nın Malaga şehrinde yakalanmıştır. Adalet Bakanlığı, şahsın ülkemize iadesi için gerekli işlemleri başlatmıştır" denildi.
Orhan Aslıtürk ile 1,7 milyar dolarlık hayali ihracat yaptığı gerekçesiyle 5 yıl önce 15 yıl ağır hapis ve 1 katrilyon 156 trilyon lira rekor para cezasına çarptırılan Muhammet Ciğer'in de aralarında bulunduğu 18 sanığın "kaçakçılık" suçlamasıyla yeniden yargılandığı dava, geçtiğimiz yıl suçlamanın üzerinden 7 dan fazla süre geçtiği için, zaman aşımı süresi dolduğu için ortadan kaldırılmıştı.

Gülay Aslıtürk'ün boşandığı eşinin de aralarında bulunduğu 14 kişi hakkında resmi evrakta sahtecilik suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istemiyle açılan dava devam ediyor. İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen takipsizlik kararını bozması üzerine Orhan Aslıtürk hakkında, suçun işlendiği 1998'den 9 yıl geçtiğimiz yılın sonunda dava açılmıştı.

Aslıtürk'ün aralarında bulunduğu sanıklar, olay tarihinde 50 bin ABD Doları altındaki ihracat bedelinin fiktif olarak yurda götürülmesinde döviz beyan tutanağının aranmayacağı yönündeki kambiyo düzenlenmesinden haksız olarak yararlanmakla suçlanıyorlar.

ANKA /Milliyet 2 Nisan 2008

 

ünlü kadınlar
ingilizce biyografi
ben de biyografianaliz.net'teyim
  BİYOGRAFİ NEDİR?
  CENGİZ AYTMATOV İLE KONUŞMA
  MİLLİ SİNEMA VE YÜCEL ÇAKMAKLI
  MÜSTEAR İSİMLER
  TAKMA ADLAR
 

 

 

Satış ve Teslimat | İade ve İptal | Gizlilik ve Güvenlik
Banka Hesaplarımız | İrtibat

© Copyright by Biyografi.Net
Ayma-Koop A6 No: 121 İkitelli - İstanbul
Tel: 0212 6717578 - 0542 2357249