Ana Sayfa Kategoriler  Hakkımızda  İletişim

A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z    
  BANKA HESAP NUMARALARI
  İRTİBAT
  Tüm Kitaplar
  Biyografi.net
  Boğazdaki Aşiret
  facebook biyografi.net
  facebook Biyografi Kitabı
  twitter biyografi.net
  biyograf
  uyanış yayınevi
  biyografimarket
  cengiz aytmatov, cengiz dağcı, mustafa çetin
  biyografi atölyesi
  yerli marka
  Türk Yurdu Dergisi
Biyografi Net Yayınları
Biyografi Net Yayınları
 

Derviş Günday

E-posta ile paylaş Facebook da paylaş Twitter da paylaş Google da paylaş Live da paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş


Derviş Günday, 20 Ağustos 1941'de Çorum'da doğdu. Babasının adı Cafer, annesinin adı Zehra'dır.
Ağır İş Makineleri Operatörü; Astsubay İstihkâm Okulu'nu bitirdi. Ankara Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulundu. Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkanı, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Genel Başkanı olarak görev yaptı. Avrupa Sanatkârlar, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Birliği (UEAPME) Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye - AB Karma İstişare Komitesi Üyeliği, Ekonomik ve Sosyal Konsey Üyeliği, KOSGEB İcra Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Günday, evli ve 4 çocuk babasıdır. CHP Çorum Milletvekili...

GÜNDEM GÜNDEM GÜNDEM 4 HAZİRAN 2001

TESK Başkanı Günday'a
'muhaliflerin kaydını sildi' suçlaması
Hürriyet 4 Haziran 2001

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ahmet Kenan Tanrıkulu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Derviş Günday'ın Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkanı iken 18 bin 394 kişinin kaydını sildiğini bildirdi.

Tanrıkulu, FP Konya Milletvekili Hüseyin Arı'nın, ''TESK ve TŞOF Başkanı Derviş Günday, 1995 yılında başkanı olduğu Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası'nda, kendisine muhalif olan üyelerden kaçının kaydını yasalara aykırı olarak silmiştir?'' soru önergesini yanıtladı.

Tanrıkulu, Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası'nda yapılan denetim sonucunda, odaya kayıtlı oldukları halde olağanüstü genel kurul talebinde bulundukları için 2708 kişinin, kayıt yenileme ve çeşitli sebeplerle 15 bin 686 kişi olmak üzere toplam 18 bin 394 kişinin kaydının silindiğini ifade etti.

Konuyla ilgili mevzuatın gerektirdiği bütün işlemlerin yürütüldüğünü kaydeden Tanrıkulu, oda yönetim kurulu üyelerinin görevden alınmaları yönünde herhangi bir çalışma bulunmadığına işaret etti. Tanrıkulu, kayıtları silinen kişilerin durumlarının araştırılarak odaya kaydedilmesi, usulsüz kaydedilenlerin ise kayıtlarının silinmesi konusunda gerekli talimatların verildiğini belirtti.

Oda yöneticilerinin usulsüz kayıt ve kayıt silme işlemleri nedeniyle Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğunu bildiren Tanrıkulu ancak bu aşamada kayyım tayininin mümkün olmadığına dikkati çekti.

Tanrıkulu, oda yönetiminin usulsüz kayıt, muhaliflerin kayıtlarının silinmesi, kaydedilmesi gereken kişilerin kaydından kaçınması ve işlemlerin verilen talimat doğrultusunda sonuçlanmasının beklendiğini belirterek, ''Durum, gelişmelere göre değerlendirilecektir'' dedi. (aa)

 

ünlü kadınlar
ingilizce biyografi
ben de biyografianaliz.net'teyim
  BİYOGRAFİ NEDİR?
  CENGİZ AYTMATOV İLE KONUŞMA
  MİLLİ SİNEMA VE YÜCEL ÇAKMAKLI
  MÜSTEAR İSİMLER
  TAKMA ADLAR
 

 

 

Satış ve Teslimat | İade ve İptal | Gizlilik ve Güvenlik
Banka Hesaplarımız | İrtibat

© Copyright by Biyografi.Net
Ayma-Koop A6 No: 121 İkitelli - İstanbul
Tel: 0212 6717578 - 0542 2357249