Ana Sayfa Kategoriler  Hakkımızda  İletişim
boğaz
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z    
  BANKA HESAP NUMARALARI
  İRTİBAT
  Tüm Kitaplar
  Biyografi.net
  Boğazdaki Aşiret
  facebook biyografi.net
  facebook Biyografi Kitabı
  twitter biyografi.net
  biyograf
  uyanış yayınevi
  biyografimarket
  cengiz aytmatov, cengiz dağcı, mustafa çetin
  biyografi atölyesi
  yerli marka
  Türk Yurdu Dergisi
Biyografi Net Yayınları
Biyografi Net Yayınları
 

Samuel Akdemir

E-posta ile paylaş Facebook da paylaş Twitter da paylaş Google da paylaş Live da paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Horiepiskopos SAMUEL AKDEMİR
İbrahim ve Hana'nın oğlu Samuel Akdemir, Mardin'e bağlı Midyat ilçesinin Zaz köyünde doğdu. İlkokulu Midyat'ta; Süryanice ve Mesihsel öğrenimini ise Aynvert köyünde tamamladı.
1940 yılında Turabdin Metropoliti Mor Timoteus Tuma tarafından önce Koruyo, daha sonra da Afudyakno olarak resmedildi. 1950 yılında Mardin Metropoliti Mor Filiksinos Yuhanon Dolabani tarafından Deyrulzafaran Manastırı'na öğretmen olarak atandı.
08.01.1951 tarihinde aynı Metropolit tarafından İncili Şemmas, 1956 yılında da Mardin Mor Petrus ve Mor Pavlus Kilisesi'ne Papaz olarak takdis edildi. Aynı yıl içinde bilgisini daha ileri bir düzeye taşımak ve özellikle de Arapça'sını güçlendirmek amacıyla bir yıllığına Musul Teoloji Okulu'na gönderildi.

Mardin'de on iki yıl gibi uzun bir süre Papazlık görevini yerine getiren Samuel Akdemir, 1963 yılında Süryani Ortodoks Cemaati'nin isteği üzerine İstanbul'a geldi. 1976'da da Halep Metropoliti Mor Diyonosiyos Circis ve Beyrut Metropoliti Mor Atanasiyos Efrem tarafından Horiepiskoposluk rütbesine yükseltildi.

Horiepiskopos Samuel Akdemir 1977 yılında Kadesetli Patrik Moran Mor İğnatiyos III. Yakup tarafından Patrik Vekilliği görevine getirildi. 1986 yılına kadar Ruhani Reislik yapan Akdemir, İstanbul Abraşiyesi'nde önemli ve yararlı hizmetlerde bulunmuştur.
Horiepiskopos Samuel Akdemir' in Türkçe olarak yazdığı 1972 yılında basılan "Dini Kurallarımız" adlı eserinin yanında, 1989'da Arapça'dan Türkçe'ye çevirdiği Ruhsal Hazine adlı kitabı ile 1993 yılında yine Arapça'dan Türkçe'ye çevirdiği Teodora adlı kitapları vardır.

 

ünlü kadınlar
ingilizce biyografi
ben de biyografianaliz.net'teyim
  BİYOGRAFİ NEDİR?
  CENGİZ AYTMATOV İLE KONUŞMA
  MİLLİ SİNEMA VE YÜCEL ÇAKMAKLI
  MÜSTEAR İSİMLER
  TAKMA ADLAR
 

 

 

Satış ve Teslimat | İade ve İptal | Gizlilik ve Güvenlik
Banka Hesaplarımız | İrtibat

© Copyright by Biyografi.Net
Ayma-Koop A6 No: 121 İkitelli - İstanbul
Tel: 0212 6717578 - 0542 2357249