Ana Sayfa Kategoriler  Hakkımızda  İletişim

A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z    
  BANKA HESAP NUMARALARI
  İRTİBAT
  Tüm Kitaplar
  Biyografi.net
  Boğazdaki Aşiret
  facebook biyografi.net
  facebook Biyografi Kitabı
  twitter biyografi.net
  biyograf
  uyanış yayınevi
  biyografimarket
  cengiz aytmatov, cengiz dağcı, mustafa çetin
  biyografi atölyesi
  yerli marka
  Türk Yurdu Dergisi
Biyografi Net Yayınları
Biyografi Net Yayınları
 

Selahattin Demirtaş

E-posta ile paylaş Facebook da paylaş Twitter da paylaş Google da paylaş Live da paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Selahattin Demirtaş BDP Genel Başkanı
10 Nisan 1973 tarihinde Elazığ'ın Palu ilçesinde doğdu. Babasının adı Tahir, annesinin adı Sadiye'dir. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest avukatlık yaptı. İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Şube Başkanlığı görevlerini yürüttü. Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) ve Uluslararası Af Örgütü'nün Türkiye şubesi üyeliklerinde bulundu. Orta düzeyde İngilizce biliyor. Evli ve 2 çocuk babası.HABER

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) bugün sandık başına gidiyor. BDP 1. Olağanüstü Kongresi, Ankara’da Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda toplanarak yeni dönem yönetimini seçecek.

Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılan DTP’nin eski Genel Başkanı Nurettin Demirtaş’ın kardeşi Selahattin Demirtaş, ‘eşbaşkanlık’ gereği partiyi Grup Başkanvekili Gültan Kışanak’la birlikte yönetecek.

Tek liste ile yapılacak olan kongrede 80 asil, 45 yedek olmak üzere 125 Parti Meclisi (PM) üyesi belirlenecek. BDP’nin yeni yönetiminde Abdullah Öcalan’ın çağrısı ile PKK’nın 8 kişilik Kandil grubu ile birlikte Habur sınır kapısından Türkiye’ye giriş yapan Mahmur Kampı Grubu’ndaki Nizar Buldan’a da yer verilmesi kesinleşti. Bunların dışında yazar Ayşegül Devecioğlu, Ayhan Bilgen, Manisalı köylülerin sözcüsü Oktay Konyar, Doç. Ahmet Yıldırım, Prof. Büşra Ersanlı, oyuncu Yeşim Dormen de yeni yönetime dâhil edilecek.

 

ünlü kadınlar
ingilizce biyografi
ben de biyografianaliz.net'teyim
  BİYOGRAFİ NEDİR?
  CENGİZ AYTMATOV İLE KONUŞMA
  MİLLİ SİNEMA VE YÜCEL ÇAKMAKLI
  MÜSTEAR İSİMLER
  TAKMA ADLAR
 

 

 

Satış ve Teslimat | İade ve İptal | Gizlilik ve Güvenlik
Banka Hesaplarımız | İrtibat

© Copyright by Biyografi.Net
Ayma-Koop A6 No: 121 İkitelli - İstanbul
Tel: 0212 6717578 - 0542 2357249