Ana Sayfa Kategoriler  Hakkımızda  İletişim
boğaz
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z    
  BANKA HESAP NUMARALARI
  İRTİBAT
  Tüm Kitaplar
  Biyografi.net
  Boğazdaki Aşiret
  facebook biyografi.net
  facebook Biyografi Kitabı
  twitter biyografi.net
  biyograf
  uyanış yayınevi
  biyografimarket
  cengiz aytmatov, cengiz dağcı, mustafa çetin
  biyografi atölyesi
  yerli marka
  Türk Yurdu Dergisi
Biyografi Net Yayınları
Biyografi Net Yayınları
 

Enis Öksüz

Doğum Tarihi: 1946-01-01 -

E-posta ile paylaş Facebook da paylaş Twitter da paylaş Google da paylaş Live da paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş

Enis Öksüz TARSUS - 1946, Salim, Dudu - İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, Aynı Fakültede Master ve Doktora - İngilizce, Fransızca - Prof.Dr., Öğretim Üyesi - Başbakanlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müşavirliği, Etibank Yönetim Kurulu Üyeliği, Yüksek Hakem Kurulu Üyeliği, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi - Ulaştırma Bakanı - Evli, 2 Çocuk.

HAKKINDA YAZILANLAR

Öksüz: Başladığım işi yüz akıyla bitirdim
Hürriyet 22 Mart 2001

Ulaştırma Bakanı Enis Öksüz "Yüz akıyla başladığım bir işi, yüz akıyla bitirmenin mutluluğunu duyuyorum" dedi. Öksüz, Aria'nın hizmete girmesi dolayısayla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Aria'nın GSM 1800 lisansının KDV dahil 3 milyar dolar bedelle verildiğini hatırlatarak, "Bunun önemli bir anlamı vardır. Sıfır faizle 3 milyar dolar ülkeme girmiş demektir. Yapılacak yatırımlar ve işletme sermayesi ile önemli bir yabancı sermaye akımının Türkiye'ye geldiğini ifade etmek istiyorum" dedi.

Aria'nın hizmete girmesinde emeği geçen çalışma arkadaşlarına ve İş-Tim yöneticilerine teşekkür eden Öksüz, "Bunlar bir dünya rekoru kırdılar. 1800'lü telefonlarda bir dünya rekoru kırdılar" diye konuştu.Öksüz, İş-Tim'e ait imtiyaz sözleşmesinin 27 Ekim 2000'de imzanalandığını hatırlatarak, şunları söyledi: "Bu tür hizmetlerin ve daha nicelerinin yüce Türk milletine layık bir hizmet olduğu kuşkusuzdur. Yüz akıyla başladığım bir işi, yüz akıyla bitirmenin mutluluğunu duyuyorum. Sayın Başbakanımıza verdiğimiz Mart ayı içindeki sözümüzü de gerçekleştirmiş olmanın ayrıca mutluluğunu duymaktayım. Böylece ikisi 900, ikisi de 1800 Mhz bandında çalışan bir ve ikinci jenerasyon mobil haberleşme hizmetlerinin ülkemizde 4 işletmeci tarafından sunulması sağlanmıştır. Bu durumda anılan hizletlerin tam bir rekabet ortamında halkımızın istifadesine sunulması hedefimiz de gerçekleşmiştir. Bundan sonra rekabet şartları, fiyatı büyük ölçüde etkileyecek. Ve halkımızın daha ucuz, daha kaliteli, daha süratli haberleşmesi de gerçekleştirilmiş olacaktır."

Bakan Öksüz, gelişen teknoloji çağında bu hizmetlerin yetmeyeceği ve yeni nesil haberleşme sistemlerinin gerekeceğinin çok yakın bir gerçek olduğunu vurgulayarak, literatürde UMTS, 3G gibi isimlendirmeler mevcut bulunmakla birlikte mevcut sistemlerle uyumlu çalışabilecek olan sistemlerin seçimi ve ihaleye çıkılması çalışmalarının Bakanlığı'nca yapılmakta olduğunu bildirdi.

Ulaştırma Bakanı Öksüz, mevcut şirketler ve ilave şirketlerin modern teknolojinin en son safhalarını yakalamak istediğini, ülkemizde daha kaliteli hizmet vermeye devam edeceklerini de vurgulayarak, "GSM 900'ün yanında GSM 1800 sitmtemlerinin yurtiçinde baz istasyonları ile yaygınlaştırılması, mobil data ve mobil internet talebinin izleneceği bir süreç olarak değerlendirilebilir" dedi.

Öksüz, bu hizmetin kalitesinde uygun şartlarda, uygun yerlerde, baz istasyonlarının yaygınlaştırılmasının gerekeceğine dikkat çekerek, "Dünyada da bu şekilde bir gerçek vardır. Bu konunun daha iyi bir şekilde değerlendirileceğini umut etmekteyim" diye konuştu.

Bakan Öksüz istifa etti
Milliyet 17 Temmuz 2001

Ulaştırma Bakanı Enis Öksüz, bakanlık görevinden istifa etti. Ulaştırma Bakanlığı'na Sanayi ve Ticaret Bakanı Ahmet Kenan Tanrıkulu vekalet edecek.
Öksüz'ün istifası, Ulaştırma Bakanlığı'na da Sanayi ve Ticaret Bakanı Tanrıkulu'nun vekalet edeceğine ilişkin kararname, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e sunuldu.

 

ünlü kadınlar
ingilizce biyografi
ben de biyografianaliz.net'teyim
  BİYOGRAFİ NEDİR?
  CENGİZ AYTMATOV İLE KONUŞMA
  MİLLİ SİNEMA VE YÜCEL ÇAKMAKLI
  MÜSTEAR İSİMLER
  TAKMA ADLAR
 

 

 

Satış ve Teslimat | İade ve İptal | Gizlilik ve Güvenlik
Banka Hesaplarımız | İrtibat

© Copyright by Biyografi.Net
Ayma-Koop A6 No: 121 İkitelli - İstanbul
Tel: 0212 6717578 - 0542 2357249