Ana Sayfa Kategoriler  Hakkımızda  İletişim

A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z    
  BANKA HESAP NUMARALARI
  İLETİŞİM
  Tüm Kitaplar
  Biyografi.net
  Boğazdaki Aşiret
  facebook biyografi.net
  facebook Biyografi Kitabı
  twitter biyografi.net
  biyograf
  uyanış yayınevi
  biyografimarket
  cengiz aytmatov, cengiz dağcı, mustafa çetin
  biyografi atölyesi
  yerli marka
  Türk Yurdu Dergisi
Biyografi Net Yayınları
Biyografi Net Yayınları
 

Mahmut Çetin

1. Sayfa
(Toplam kayıt sayısı: 75)


Sitenize bu yazarın kitaplarını eklemek için!
Dededen Toruna
10.00  9.00  (KDV Dahil)

Emre Yayınları
Mahmut Çetin
Genel Konular, Tarih, Biyografi - Otobiyografi, Türkiye Cumhuriyeti (Siyasi ve Askeri Tarih), Türkiye Cumhuriyeti (Sosyal Tarih)
Tepedelenli Ali Paşa ve Halil Hamit Paşadan Kemal Dervişe Dededen Toruna Genetik İhanet!.. Evet, kitabımızın sunumu bu... Birisi bağımsız devlet kurma sevdasında, diğeri yabancılarla işbirliği yaparak padişahı devirme sevdasında iki dedenin torunudur Kemal Derviş... Bir dönem emperyalizmin genel valisi gibi hareket eden Devlet Eski Bakanı Kemal Derviş, bu kitabın temel olgusu... Kamuoyu Kemal Dervişi sadece ekonomist olarak tanıyor... Elinizdeki kitap ise Kemal Dervişin köken ilişkilerini gün yüzüne çıkarıyor. Dededen Toruna Genetik İhanette sanılanın aksine, insan davranışının etnik kökenle bir bağı olmadığı, davranışların zihniyetle alakalı bir durum olduğu dolaylı olarak ele alınıyor.

Dededen Toruna Genetik İhanet, Mahmut Çetinin Boğazdaki Aşiret kitabıyla başlayan aile tarihi araştırmaları zincirinin bir parçası... Bu çalışma, Osmanlıdan günümüze uzanan bürokrasi klanından birbirine akraba iki ailenin tarihini, Kemal Derviş özelinde anlatıyor. Kemal Derviş yönetiminde emperyalizmin emrinde yürürlüğe konulan ekonomik politikaların Türkiyeyi kaosa götürdüğü ise kitapta yer alan bir başka öngörü... Kitabın ikinci bölümünü, Kaos ve Perestroika adlı bir değerlendirme oluşturuyor. Böylece Mahmut Çetin, küresel dayatmacı oligarkların kirli programlarına karşı, yerli düşüncenin yeni bir derleniş programının da alt yapısını sunmuş oluyor.
(Arka Kapak)

Çinli Hocanın Torunu Ecevit
14.00  12.60  (KDV Dahil)

Emre Yayınları
Mahmut Çetin
Genel Konular, Tarih, Biyografi - Otobiyografi, Türkiye Cumhuriyeti (Siyasi ve Askeri Tarih), Türkiye Cumhuriyeti (Sosyal Tarih)
Türk siyasetinin önde gelen isimlerinden Karaoğlan Bülent Ecevit ve eşi Rahşan Ecevit üzerine çarpıcı bir araştırma. Soyağaçları üzerinden incelemeler yapan Mahmut Çetin bu sefer de çok çarpıcı sonuçlara ulaştı... Bilinmeyenler bir kere daha açığa çıktı!..

Çinli Hoca Bülent Ecevitin dedesi Mustafa Şükrü Efendinin lakabı... Kendisi Sultan II. Abdülhamid tarafından Çine gönderilen Nasihat Heyeti içinde yer aldığı için böyle adlandırılmış. Aynı heyetin başkanı ise Nazım Hikmetin dedesi Hasan Enver Paşa...

Çinli Hocanın Torunu Ecevit kitabı, sıradan bir Ecevit biyografisi değil, ihmal edilen bir aile tarihi araştırması. Kitapta karşılaşacağımız bir başka isim ise Sultan Vahdettin... Zannediyoruz, Sultan Vahdettin-Bülent Ecevit ilişkisi de bizler için ilginç bir bağlantı olacak.

Türk siyasi hayatının duayenlerinden Bülent Ecevit ismi, aile tarihiyle ilgili bu bilgilerle daha iyi anlaşılacak ve tarihteki özgün yerini alacaktır.
(Tanıtım Yazısından)
Kart Kurt Sesleri
13.00  11.70  (KDV Dahil)
Satışa çıkınca haberim olsun!
Emre Yayınları
Mahmut Çetin
Genel Konular, Politika, Tarih, Biyografi - Otobiyografi, Politik Hareketler, Diğer
Atatürk dönemi Milli Eğitim Bakanı Vasıf Çınar, Paristeki Kürt Enstitüsü Başkanı Kamuran Bedirhan, Latin alfabesiyle Kürtçe grameri yazan Celadet Bedirhan, Türkçe ibadet kitabı yazarı Cemal Kutay, Türk dışişleri bakanlarından Emre Gönensay, Galatasaray Spor Kulübü başkanlarından Tevfik Ali Çınar, senarist Ayşe Sasa, Atatürkçü Cumhuriyetçi Güven Partisinin Kadın Kolu Başkanı Meziyet Çınar, Bedirhan Ailesinin torunları... İbrahim Alaeddin Gövsa, Fatin Rüştü Zorlunun kardeşi Muzaffer Zorlu, Musa Anterin kayınpederi Abdurrahim Zapsu, Ürdün Kralı Hüseyinin amcasının oğlu Rakan Haşimi ve Cenap Şahabettin ailenin damatları... Süleyman Nazif ailenin dünürü... Halide Edip Bedirhan Ailesinden Ali Şamil Paşanın üvey kızı... Nazım Hikmet Kamuran Bedirhanın süt kardeşi... Teşkilat-ı Mahsusa Reisi Eşref Sencer Kuşçubaşının teyzesinin kızı Bedirhan Beyin oğlu Bedri Paşanın hanımı... Kürt Teali Cemiyeti Başkanı Emin Ali Bey, Bedirhan Beyin oğlu...
(Tanıtım Bülteninden)

Boğazdaki Aşiret
Satışa çıkınca haberim olsun!
Adım Yayınları
Mahmut Çetin
Genel Konular, Biyografi - Otobiyografi
Boğazdaki Aşiret başlığı ister istemez Boğaz Neresi ve Aşiret Kim sorularını akla getiriyor. Evet Boğaz, bildiğimiz Boğaziçi. Genelde kırsal kesimle alakalı bir kavram olan aşiret kelimesi ise Boğaziçinde bir kast oluşturan büyükçe bir ailenin tarihini anlatırken hassaten seçildi. Bir sülale tarihi diyebileceğimiz Boğazdaki Aşiret yer yer Türk Solu tarihi, yer yer de Batılılaşma Tarihinin belirli dönemlerini resmediyor. Aileler arasında evliliklerle kurulan bağların, sanata, ticarete, eğitime, bürokrasiye ve giderek bir yabancılaşma zihniyeti şeklinde hayata nasıl yansıdığı eserdeki ipuçları yardımıyla daha iyi görülecektir zannediyoruz.

Boğazdaki Aşiret, dört büyük ailenin birbirleriyle irtibatından oluşur. Eser bu sebeple dört bölüm olmuştur. Aile büyüklerinin asıl isimleri seçilerek de Konstantinin Çocukarı, Detroisin Çocukları, Sotorinin Çocukları, Topal Osman Paşa - Namık Kemal kanadı bölümleri ortaya çıktı.

Boğazdaki Aşiret! şenlikli bir kitap. Ali Fuat Cebesoydan Nazım Hikmete, Oktay Rifattan Refik Erdurana, Rasih Nuri İleriden Ali Ekrem Bolayıra, Zeki Baştımardan Sabahattin Aliye, Numan Menemencioğlundan Abidin Dinoya uzanan ilginç akrabalık zinciri.

Polonez, Hırvat, Alman, Macar ve Rum kökenli meşhurların, yerlilerle evliliklerinden oluşan Boğazdaki Aşiretin, batılılaşma tarihinde oynadığı roller...

Kimlerin kimlikleri, Çıldırtan çizelgelerle soyağaçları. Ve dipnotlar! Onlar hiç bu kadar sevimli olmamışlardır.
(Arka Kapak)
Cağaloğlu Yokuşu
20.00 TL (KDV Dahil)

Biyografi Net
Mahmut Çetin
Fotograf
Ayasofya ve Tramvay
15.00 TL (KDV Dahil)

Biyografi Net
Mahmut Çetin
Fotograf
Atikali Paşa Medresesi
15.00 TL (KDV Dahil)

Biyografi Net
Mahmut Çetin
Fotograf
Ahmet Mithat Efendi Mezarı
10.00 TL (KDV Dahil)

Biyografi Net
Mahmut Çetin
Fotograf
Oğuz Atay Kaynakça
50.00 TL (KDV Dahil)

Biyografi Net
Mahmut Çetin
Fotograf, Küpür, E-Küpür
Aksaray
5.00 TL (KDV Dahil)

Biyografi Net
Mahmut Çetin
Fotograf
 Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 8

 

ünlü kadınlar
ingilizce biyografi
ben de biyografianaliz.net'teyim
  BİYOGRAFİ NEDİR?
  CENGİZ AYTMATOV İLE KONUŞMA
  MİLLİ SİNEMA VE YÜCEL ÇAKMAKLI
  MÜSTEAR İSİMLER
  TAKMA ADLAR
  BİR NESLİN ÖNCÜLERİ DİZİN
 

 

 

Satış ve Teslimat | İade ve İptal | Gizlilik ve Güvenlik
Banka Hesaplarımız | İrtibat

© Copyright by Biyografi.Net
Ayma-Koop A6 No: 121 İkitelli - İstanbul
Tel: 0212 6717578 - 0542 2357249